Sale!

Protexial Маска 3 Слојна/50 маски

850,00 ден 500,00 ден

Пакување од 50 маски.
Маската Protexial се состои од три слоеви на заштита, секој слој е произведен од 30g/m2 полипропилен материјал, препорачан по сите стандарди на производство на заштитни маски.
Материјалот е без стаклени влакна при што дава многу ниска резистенција на дишењето и има висок капацитет на филтрација.

Опис

Маската Protexial се состои од три слоеви на заштита, секој слој е произведен од 30g/m2 полипропилен материјал, препорачан по сите стандарди на производство на заштитни маски.
Материјалот е без стаклени влакна при што дава многу ниска резистенција на дишењето и има висок капацитет на филтрација.
Адаптибилен Ластик по ОЕКО-ТЕКС Стандард 100 Класа 1 сертификација со флексибилна и мека структура од полимер, со дијаметар 30 мм, со еластициет x 3, 80%polyester +20%spandex(A Grade).
Флексибилна жица лесно прилагодлива за спречување на контакт од горната страна на лицето при што стапката на истекување е намалена до минимум.
Произведена од Полиетилен, обложена со полиуретанска жица која нуди совршено вклопување.
Напомена: Бидејќи нашите производи имаат иста структура на полимер како и другите материјали што се користат при производство на маски, рециклирање е можно.

Дополнителни информации

Тежина 0.5 kg
Димензии 20 × 150 × 10 cm
Layers

3

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Protexial Маска 3 Слојна/50 маски

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *